Ostale storitve

STROJNI IZKOPI

V kolikor ste se odločili za gradnjo objekta je v prvi fazi del izdelava gradbene jame. Gradbena jama mora biti ustrezno utrjena in nasuta s primernim materialom saj sledi pomembna faza izdelava temeljev in temeljne plošče.

STROJNI ESTRIHI

Estrih drugače imenujemo tudi plavajoči pod, ker se nikjer ne dotika stene in je s tem onemogočen prenos zvoka v zgornja in spodnja nadstropja. Tlak je sestavljen iz termoizolacije, folije, dilatacijskega stiropornega traku in armiranega estriha. Na betonsko ploščo najprej položimo izolacijski material, npr. stiropor (toplotni izolator) ali tervol (zvočni izolator). Med estrih in steno položimo dilatacijski stiroporni trak (debelina 1 cm) in s tem preprečimo dotik estriha s steno ter prenos zvoka. Naredimo pa mu tudi prostor za njegovo raztezanje. Izolaciji sledi folija, ki preprečuje navlaženje izolacije z vlago iz estriha. Preko folije pa damo 4-6 cm debel sloj armiranega estriha.

KNAUF PREDELNE STENE

Predelne stene so odlična rešitev če želimo hitro in ugodno pregraditi večji prostor. Zaradi svojih odličnih zvočnih, toplotnih ter ognjevarnih lastnosti omogoča široko uporabo v različnih objektih, tako stanovanjskih, kot tudi poslovnih. Mavčne montažne stene so relativno lahke in dodatno ne obremenjujejo objekta, njen votli del pa nam služi za razpeljavo različne instalacije v steni in vgradnjo zvočne izolacije.

Po sistemu Knauf poznamo več vrst predelnih sten od enoslojne mavčne obloge do dvoslojne. V objektih, kjer je ta zahteva pa izvedemo tudi ognjevarne predelne stene, kakor tudi vlagoodporne stene za potrebe oblaganja s keramiko v sanitarnih prostorih.

Pri montaži predelne stene moramo obvezno pred pritrditvijo kovinskih profilov na tla strop in zidano steno predhodno na te profile nalepiti podložni trak, prav tako pa je potrebno pravilno izvesti dilatacijski stik med mavčno in zidano steno, da kasneje ne pride do večjih odstopanj med njima.

Z gradnjo lahkih suhomontažnih predelnih sten dosežemo visoko stopnjo zvočne izolacije, toplotno izolativnost ter visok nivo požarne varnosti.

SLIKOPLESKARSTVO

Za beljenje sten in barvanje stanovanja uporabljamo različne materiale, pri čemer je potrebno bolj obremenjene površine pleskati z odpornejšimi materiali. Najprej ustrezno pripravimo prostor in podlago in če je potrebno, stene pred tem tudi zgladimo in izravnamo. Prostor primerno zaščitimo, s čimer preprečimo nepotrebno čiščenje po samem postopku pleskanja.

Pri postopku beljenja se najprej s čopičem lotimo vseh robov, mest nad radiatorji, okoli stikal in na izpostavljenih vogalih. Nato z manjšim valjčkom prepleskamo manj dostopne ožje površine, z večjim pa se lotimo najprej stropa, potem pa še ostalih sten, pri čemer pazimo, da za seboj ne puščamo morebitnih sledi valjčka. Ko se prvi nanos posuši, postopek ponovimo.

Včasih stene, ki jih želimo prepleskati, niso povsem gladke, imajo nepravilnosti (razpoke, luknjice), so hrapave ali neprijetne na otip. Da bi dosegli želeni učinek intenzivnosti barve in bili resnično zadovoljni z vašimi stenami, je potrebno pred samim postopkom pleskanja stene pokitati in zgladiti. Betonske strope in stene gladimo v več slojih. S prvim slojem podlago zgladimo na grobo, z naslednjimi pa bolj fino. Glajenje izvedemo tako, da so stene in stropu ravni ter brez večjih prehodov.